Skremmende skadetall

Nå har tallene for antall alvorlige skader spesielt kneskader for 2018 kommet ut. Og de er ikke positive, mer skremmende. Hvorfor lærer ikke vi trenere at spillerene trenger mer hvile enn de får? Hvorfor må de være med å spille på flere lag? Tenk at en spiller i alderen 16-19 år fortsatt er i utvikling og trenger fortsatt mye hvile selvom de er unge. De kan ikke spille mange kamper, ikke ha tid til å trene fordi de skal spille kamp med et lag over seg. Det er ikke sånn vi beholder våre spillere over lengre tid. Det som skjer er at de unge kroppene blir slitne pga belastning av for mange kamper over kort tid. En del trenere, foreldre og spilleren selv har for dårlig tid. Husk at du må ikke være best når du er 16 eller 19 år. Du kan fortsatt bli best når du er 25 eller eldre. Viktigere at vi får beholde våre spillere lenger enn at de må slutte fordi de ødelegger kroppen i tidlig alder. Vil dere trenere og foreldre ha det på samvittigheten? Jeg snakker av erfaring og det er ikke noe stas eller gøy å være idrettsinvalid. Og ikke kan driver med det man vil etter endt karriere, fordi folk rundt deg ikke sa stopp. Jeg har vært der og det er ikke verdt det!

Disse tallene må vi ta på alvor og våkne opp. Til alle trenere der ute, dere har alltid til til skadeforebyggende trening, dere har ikke tid til at spillerene deres blir skadet!

Ta grep i dag!

https://www.tv2.no/sport/10793026/

Hanne

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s